Yarı zamanlı gezgin, tam zamanlı hayalperestim. Bir bilim kadını ve aynı zamanda seyahat tutkunuyum. Seyahat etmek rutinden kaçışım ve adeta yaşam terapim. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını keşfederken; kendine has lezzetlerini deneyimlemek, lokallerin yaşamlarını gözlemlemek, sanat turlarına katılmak, tarihini yorumlamak, konuşulan dili öğrenmek, sıra dışı kültürlerle, farklı insanlarla tanışmak, büyüleyici manzaralarıyla buluşmak ve bu anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek yaşamdan aldığım keyfi katbekat arttırıyor.

Kimileri seyahat için imkan yaratamazken, kimileri imkansızlık içinde tutkusunun peşinden gitmeye çalışır. Hayata dair sorumluluklarımızın, işlerimiz ile ilgili yoğunluğun ve yaşadığımız problemlerin Dünya’ yı keşfetme arzumuza engel olmasına izin vermiyoruz. Tüm özel günlerimizde mutluluğumuzu büyütmek için, kötü zamanlarımızda ise derdimizi unutmak için seyahat ediyoruz. Resmi tatiller ve hafta sonlarını değerlendiriyoruz kısacası her fırsatta  Mehmet ile kendimizi yollarda buluyoruz.

Harika fotograflar çeken hayat eşim Mehmet’in görselleri ile harmanlanmış blog yazılarımın sihri umuyorum ki tüm okuyucularımıza ilham kaynağı olur. Her detayını günlerce araştırarak planladığımız rotalarımızın gezi günlüklerini tüm samimiyetimle sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni rotalar keşfetmek ve yeni yazılarda buluşmak dileğiyle, sevgiyle kalın..

Merve Garip Kazangil