Teatro Alla Scala – Milano

Yarı zamanlı gezgin, tam zamanlı hayalperestim. Bir bilim kadını ve aynı zamanda seyahat tutkunuyum. Seyahat etmek rutinden kaçışım ve adeta yaşam terapim. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını keşfederken; kendine has lezzetlerini deneyimlemek, mistik yaşamları gözlemlemek, sanat turlarına katılmak, tarihini yorumlamak, konuşulan dili öğrenmek, sıra dışı kültürlerle, farklı insanlarla tanışmak, büyüleyici manzaralarıyla buluşmak ve bu anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek yaşamdan aldığım keyfi katbekat arttırıyor.

Kimileri seyahat için imkan yaratamazken, kimileri imkansızlık içinde tutkusunun peşinden gitmeyi başarıyor. Durum böyle olunca dünyadaki sayısız yer az geliyor ve hep daha fazlasının özellikle de keşfedilmemişin peşine düşüyor insan. .

Keşfetme hayalimle edindiğim deneyimler, hazırladığım rehberler yolunuza ışık tutabilir. Dünya’yı benim penceremden izlemek, anlattığım hikayeleri okumak seyahat konusunda motivasyon sağlayabilir. Umuyorum ki rotalarımın sihri okuyuculara ilham kaynağı olsun ve herkes seyahat etsin. Bu sebeple gezi günlüklerimi tüm samimiyetimle sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Yeni rotalar keşfetmek ve yeni yazılarda buluşmak dileğiyle, sevgiyle kalın..

Merve