Londra’nın en ünlü ve şık alışveriş merkezi Harrods, Knightsbridge’de bulunur. Victoria& Albert, Ulusal Tarih ve Bilim Müzesi’ne ziyaret planladığınız gün buraya da vakit ayırabilirsiniz.Yedi kata yayılan mağazalarıyla benzersiz bir deneyim yaşatır.

Harrods

1925 yılından kalma sevimli binasıyla, Liberty, ahşap zemini ve iç mekanıyla hoş bir alışveriş deneyimi yaşatabilir. Hamleys çocukların ilgisini çekecek bir oyuncak mağazası, beş katlı mağaza adeta oyuncakçı pazarı.Hamleys ve Liberty’e Regent Caddesi’nde yürürken rastlayacaksınız.

 

Fortnum & Mason Mağazası da Londra’nın en fotojenik yapılarından, burada şarküteriden kıyafete aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.

Londra’nın semtlerinden Covent Garden’ın merkez meydanında alışveriş merkezine dönüştürülmüş eski bir meyve sebze pazarı var. Covent Garden yeni yıl süslemeleriyle oldukça popüler bir turistik merkez iken birbirinden lüks markalarla da size karnaval havasında bir alışveriş fırsatı sunuyor.

Avrupa’nın en büyük kitabevlerinden biri olan Waterstone’s Piccadilly kitapseverler için sadece alışveriş değil büyülü bir mola noktası da olabilir.

 

Eğer Londra ziyaretiniz cumartesi gününü de kapsıyorsa; cumartesi günleri kurulan her türlü antika ve koleksiyonu satan binden fazla standı bulunan dünyanın en büyük antika pazarlarından biri olan Nothing Hill Portobello Pazarını sakın kaçırmayın. Portobello Sokağı üzerinde bulunan Alice dikkat çekici kırmızı rengi ve güzel dekorasyonuyla dikkatinizi hemen çekecek. Bu gibi dükkanların önündeki standlar çoğu zaman açık ancak buradaki en büyük pazar cumartesi günleri kuruluyor.

 

 

İngiltere’nin en kapsamlı antika çeşitlerini içeren, Londra’nın en sevilen simgelerinden birini keşfetmek için dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akın ediyor. Julia Roberts ve Hugh Grant’ın Nothing Hill filmini seyrettiyseniz siz de bu romantik semte hayran kalmış olabilirsiniz. Antika standlarını incelemek ve rengarenk evlerin içinde zaman geçirmek isterseniz burası tam size göre.

Yine sadece cumartesi günleri kurulan Camden Market Pazarını da deneyimleyebilir, hareketli ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.