Londra’nın en eğlenceli panayırı Winter Wonderland’e katılmak ister misiniz? O halde siz de Londra ziyaretinizi 17 kasım ve 1 ocak tarihleri arasına denk getirmelisiniz.

Ülkenin en büyük parkı Hyde Park’a kurulan Winter Wonderland her yaşa hitap ediyor. Girişte oldukça fazla güvenlik önlemiyle karşılaştık, polisler tarafından sürekli çantalarımıza dikkat etmemiz konusunda uyarıldık. Londra’nın en büyük noel marketi ve lunaparkı sizi bekliyor. İçinizdeki çocuğu özgür bırakırsanız, eğlenmeden çıkmanız mümkün olmayacak.

Girişi ücretsiz ve içerisinde lunaparkla birlikte buz pateni pisti, hediyelik eşya satan ve yemek molası verebileceğiniz bir çok stand bulunuyor. Hatta sıra beklemenize bile gerek kalmayacak kadar fazla sayıda tuvalet bulunuyor. Burada bulunan tüm eğlence duraklarına uğrayıp tadını çıkarmalı ancak her birinde öyle uzun kuyruklar görünüyordu ki içlerinden dönme dolabı seçtim. Dönme dolap için kişi başı sekiz pounda bir yetişkin bileti satın aldım. Sadece dönme dolap için kırk beş dakika sıra bekledim. On dakika boyunca büyüleyici bir masalın manzarasını izleyerek, Winter Wonderland’in kuş bakışı ile ne kadar güzel göründüğüne şahit oldum.

Fotoğraf tutkunları için de en doğru seçimlerden birisinin dönme dolap olduğunu belirtmeliyim. Kocaman bir parkın ortasına kurulu ışıl ışıl Noel marketler, cıvıl cıvıl oyuncaklar ve kalabalığın farkına varmadan eğlencenin tadını çıkaran çocuklar & çocuk ruhlu insanlar.. Dönme dolap turunu tamamladıktan sonra bir yemek standından cheeseburger, patates kızartması ve bir alkolsüz içecek içeren bir menüyü kaptım. Waffle standında da bir mola verip, tatlının yanına da ısınmak için sıcak bir içecek ekledim. Hava öyle soğuk ki hem bu şölenden ayrılmak istemiyor hem de bir an önce kapalı bir alana geçip ısınmak istiyorsunuz. Bu yüzden çaremiz ısıtıcısı olan bir popcorn standı oldu. Standlardaki yiyecek fiyatlarını belirtmek gerekirse; Patates kızartması ve içecek içeren hamburger menü on üç pound, waffle & kahve ve popcorn paketi toplamı ise on beş pound tuttu.

Kış Masalı Winter Wonderland her sene sabah Saat 10:00’dan akşam Saat 22:00’e kadar ziyaretçilerini karşılamaya devam ediyor.